Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> České mošty a nektary (zboží je momentálně vyprodáno)


Moštovna Lažany je tradičního výrobce kvalitních moštů a ovocných šťáv, které jsou vyráběny striktně přírodní cestou, bez použití konzervačních látek a jiných chemikálií.

České mošty - Moštovna Lažany

Jablečný mošt

Jablečný mošt je čistá přírodní šťáva získaná z jablek vypěstovaných na okraji CHKO Český ráj. Chuť i aroma jednotlivých šarží se lehce liší podle skladby odrůd a stupně konzumní zralosti. Právě to je dokladem čistě přírodního původu. Jablečná šťáva pozitivně působí na nervový systém, účinně snižuje cholesterol v krvi a je výborná proti onemocnění srdce a cév i proti infarktu. Působí proti únavě. Jablečný mošt není doslazován, proto je vhodný při různých dietách. Je zdrojem vitamínů a vlákniny. Pro svoji lahodnou chuť se používá i jako teplý nápoj, kde je možná stejná příprava jako u svařeného vína. Pro osvěžení jej lze pít s vodou či minerálkou.

Jablečný mošt s vlákninou

Jablečný mošt s vlákninou je vyroben stejně jako mošt jablečný, pouze s tím rozdílem, že je zde ponechána dřeňová složka daného ovoce.

Hruška

Hruška je produktem vyráběným dvěma způsoby. Buď je to 100% hruškový mošt lisovaný z čerstvých hrušek (tzv. Hruška lisovaná) stejným postupem jako mošt jablečný nebo 100% hruškový nápoj vyrobený z koncentrátu (tzv. Hruška – 100% šťáva z koncentrátu) . Vzhledem k tomu, že hrušky vhodné ke zpracování na mošt jsou k dispozici pouze krátkodobě během jejich sklizně (jedná se spíše o sezónní záležitost) jsou v nabídce pouze časově omezenou dobu. Po zbytek roku je výrobek nahrazován právě nápojem z koncentrátu.

Hruška s vlákninou

Hruškový mošt s vlákninou je vyroben stejně jako Hruška lisovaná, pouze s tím rozdílem, že je zde ponechána dřeňová složka daného ovoce.

České nektary a nápoje - Moštovna Lažany

Pomeranč - jablko

Je ovocný nápoj vyrobený z pomerančového a jablečného koncentrátu v poměru 72:28. Chuť je velmi vyvážená a příjemná, oproti jednodruhovým pomerančovým nápojům jemnější.

Černý rybíz

Ovocný nápoj z černého rybízu je vyráběn pouze z ovocného koncentrátu, získaného zahuštěním vylisované šťávy z černého rybízu. Ovocný podíl v tomto nápoji je 20%. Přesto je nápoj příjemně aromatický s výraznou, ale velmi příjemnou chutí černého rybízu. Spolu s jablečným moštem a višňovým nápojem patří k nejoblíbenějším a nejvíce prodávaným výrobkům z našeho sortimentu.

Švestka

Švestkový ovocný nápoj najdete na našem trhu jen zřídka. Je vyráběn z kvalitního koncentrátu. Vyvážená chuť si jistě získá své příznivce. Tento lahodný, aromatický nápoj příjemně osvěží, ale i posílí Váš organismus. Švestky obsahují širokou škálu výživově cenných látek s příznivým účinkem na naše zdraví. Švestka působí též preventivně proti rakovině tlustého střeva.

Jahoda

Je to ovocný nápoj vyrobený opět ze zahuštěné šťávy, získané z čerstvých jahod. Ovocný podíl tvoří 40%. Chuť je velmi příjemná s výraznou vůní po zralých jahodách. Je zvláště oblíben mezi mladou generací a dětmi.

Zahradní směs

Je vyráběna jako směs s ovocných koncentrátů jablka, višně a černého rybízu. Vyznačuje se sytě červenou barvou a velmi osvěžující chutí.

Mošty jsou přírodní ovocné nápoje vyrobené klasickou metodou. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena (krom moštů s vlákninou), přefiltrována, přepasterována a ihned stočena. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tato přírodní ovocná šťáva uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma. Skleněná láhev je proto tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originalitu tohoto nápoje. Tyto mošty jsou nepřislazované, tedy vhodné pro diabetiky.
Ovocné nektary a nápoje jsou vyrobeny z kvalitních koncentrátů, které se získaly šetrným zahuštěním ovocné šťávy, a proto jsou jejich chuťové vlastnosti obdobné jako u moštů.

Podívejte se také na: