Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

Zahradní obrubník, skrytý

oddělení ploch v zahradě (trávníků, záhonů, štěrkových povrchů)

Instalace skrytého obrubníku do Vaší zahrady je snadným, rychlým a levným řešením, kterým oddělíte různé plochy v zahradě, jako jsou trávníky, štěrkové povrchy, květinové záhony, mulčovací kůry, chodníky a mnoho dalších. Zahradní skrytý obrubník je maximálně pružný a dostatečně pevný. Odolá i kontaktu se strunovou sekačkou. Snadno jej zformujete do požadovaného tvaru. To Vám dává svobodu k vytvoření oblouků a křivek podle Vašich představ. Po naříznutí na straně prolisů lze vytvořit ostrý roh.

Zahradní skrytý obrubník

Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník
 
Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník


 
 

Instalace neviditelného obrubníku:

Zahradní skrytý obrubník

1. Skrytý obrubník rozložíme po délce a na koncích zatížíme k vyrovnání.
2. Odstraníme zeminu na výšku skrytého obrubníku (pro vyplnění odděleného prostoru kačírkem, mulčem atd.) nebo rýčem připravíme v zemi drážku. Do drážky plastový obrubník zatlačíme, nebo zatlučeme (nejlépe gumovou palicí).
3. Skrytý obrubník usadíme na úroveň terénu. Může přesahovat cca 1 cm. Pro lepší manipulaci lze přichytit do hlíny například kovovým hřebem. To platí i pro spojování. Konce plastového obrubníku dáme přes sebe a hřebem zafixujeme v zemi.
4. Usazený Skrytý obrubník zasypeme požadovaným výplňovým materiálem. Na spodek můžeme dát geotextilii proti protlačení zeminy do výplňového materiálu.
5. Skrytý obrubník nepotřebuje žádné speciální doplňky na údržbu ani kotvení. Ke zkrácení Vám stačí zahradnické nůžky nebo pilka na železo.
6. Ostrý úhel vytvoříme tak, že na straně vystouplých drážek obrubník nařízneme (například pilkou na železo) a poté ho zlomíme do požadovaného úhlu.
7. Vzájemně oddělit lze samozřejmě i plochy s ostrými úhly a také ty, které dosud ohraničeny nebyly. Stačí jen pomocí rýče vytvořit rýhu a skrytý obrubník do ní vsunout.
8. Přes skrytý obrubník lze přejíždět běžnou zahradní mechanizací. Je vyroben z plastu a tak jej nepoškodí ani přímý kontakt se strunovou sekačkou.

Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník Zahradní skrytý obrubník