Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka -> Včelařské potřeby

Pomůcky pro přípravu rámků


Z pomůcek pro přípravu rámků můžete v naší prodejně zakoupit včelařské drátky vhodné pro drátování včelařských rámků a drobných předmětů, jako spojovací drát či k aranžování, mezerníky k oddělení rámků mezi sebou a zděře.


pomůcky pro přípravu rámků - drátky
Včelařský drátek 0,375 mm - 150 m (ocelový - pocínovaný)

Včelařský drátek 0,375 mm - 150 m

ocelový pocínovaný

Včelařský drátek ocelový - pocínovaný je lesklý, měkký drát vyrobený z ocele. Odolnost proti korozi zajišťuje pocínovaná povrchová úprava.
Je vhodný pro drátování včelařských rámků a drobných předmětů, jako spojovací drát, k aranžování. Drátek má průměr 0,375 mm. Je tenký, pevný, pružný, poddajný a velmi odolný proti ukroucení. Včelařský drátek se průchodem proudu dobře zahřívá, proto je bezproblémové zatavování drátků do mezistěn.

Včelařský drátek 0,375 mm - 150 m (nerezový)

Včelařský drátek 0,375 mm - 150 m

nerezový

Včelařský drátek nerezový je lesklý, měkký drát vyrobený z nerezu. Nerezové včelařské drátky mají narozdíl od pocínovaných delší životnost, pocínované mohou v úlu podléhat vlivům kyseliny a dalších látek při léčení včelstev.
Je vhodný pro drátování včelařských rámků a drobných předmětů, jako spojovací drát, k aranžování atd. Drátek má průměr 0,375 mm. Je tenký, pevný, pružný, poddajný a velmi odolný proti ukroucení. Včelařský drátek se průchodem proudu dobře zahřívá, proto je bezproblémové zatavování drátků do mezistěn.

pomůcky pro přípravu rámků - mezerníky, zděře
Mezerníky plastové s hřebíčky

Mezerníky plastové s hřebíčky

Plastové mezerníky se používají k oddělení rámků mezi sebou. Zajišťují přesné oddělení a přesně danou vzdálenost mezi jednotlivými rámky. Mezerníky nemají ostré hrany, včelám v úlu nikterak nevadí a nehrozí jejich zranění. Součástí balení jsou i hřebíčky. Většinou se na každý rámek umisťují 4 mezerníky, na obě strany po dvou, tak aby byla zajištěna maximální stabilita rámků i při přenášení a manipulaci s nástavky.

Zděře pro drátkování rámků

Zděře pro drátkování rámků

Kovové zděře jsou malé kovové průchozí "nýtky" používané při drátkování. Zděře se dávají do dírek v rámečku pro snadnější protažení drátku rámečkem při drátkování/em>. Kovové zděře navíc brání, aby napínaný drátek nerozštípnul dřevo rámku. Použití zděří není bezpodmínečně nutné, ale mnozí včelaři je rádi využívají. Rámky získají navíc i profesionální vzhled.
Zděře je vhodné po vydrátkování z vnějšku zatmelit například včelím voskem, aby se v dutince zděře nezdržovali různí škůdci včelstev, jakou jsou larvičky kožojeda nebo zavíječe voskového.