Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka -> Včelařské potřeby

Pomůcky pro práci s medem a krmení včel


Práci s medem včelařům usnadní odvíčkovací vidlička, pro snadné odvíčkování plástů či Cedník k cezení čerstvě vytočeného medu. Z pomůcek pro krmení včel nabízíme víčka prosakovací, podněcovací, plné a podložku pod prosakovací víčko.


pomůcky pro práci s medem
Odvíčkovací vidlička, pro včelaře

Odvíčkovací vidlička

Odvíčkovací vidlička se oužívá pro snadné odvíčkování zavíčkovaných plástů s medem. Je vyrobena z kvalitního kovu a má dřevěnou rukojeť. Je vhodná pro domácí použití i pro střední počet včelstev. Odvíčkování je proces, ve kterém se odstraňuje tenká vrstva vosku, která uzavírá plné buňky medu. Po odvíčkování jsou plásty připravené k vytočení medu.

Cedník dvojitý, rovný s oušky - nerez, včelařský

Cedník dvojitý, rovný s oušky - nerez

Cedník se používá k cezení čerstvě vytočeného medu. Čerstvě vytočený med se tak zbaví od zbytků víček a úlomků plástů. Je vyroben z nerezu, který se využívá především v potravinářském průmyslu pro svou nezávadnost a odolnost proti korozi.

pomůcky pro krmení včel
Prosakovací víčko, kmící, pro včelaře

Prosakovací víčko, kmící (80 otvorů)

Víčko plastové s 80 otvory je vhodné na sklenice o obsahu cca 4l. Víčko slouží pro dokrmování včelstev na konci včelařské sezóny po odebrání medových zásob. Víčko plastové s 80 otvory se nasazuje na sklenici s roztokem. Pro aplikování lze použít také podložku pod prosakovací krmítko.

Podněcovací víčko, pro včelaře

Podněcovací víčko (16 otvorů)

Podněcovací víčko se používá v kombinaci se 4 litrovou zavařovací lahví a podložkou pod prosakovací víčko k podněcování cukerným roztokem nebo směsí cukru a vody. Je vhodné použít v kombinaci se strůpkovou fólií.

Víčko plné, pro včelaře

Víčko plné

Víčko plné plní klasický účel uzavíracího víčka na běžně používané standardní čtyřlitrové sklenice. Osazení víčka zajišťuje jeho přilnavost ke sklenici. Víčka jsou zdravotně nezávadná a lze je mnohokrát opakovaně použít za předpokladu dobrého očištění a občasné desinfekce.

Podložka pod prosakovací víčko

Podložka pod prosakovací víčko

Podložka pod prosakovací víčko se používá v kombinaci se 4 litrovou zavařovací lahví a prosakovacím víčkem krmícím (80 otvorů) ke krmení včelstev nebo víčkem prosakovacím podněcovacím (16 otvorů) a se strůpkovou folií k podněcování včelstev.