Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

přípravky proti krtkům a drobným hlodavcům (myši, hryzci, potkani, krysy)


přípravky proti krtkům
Karbid Vápníku, odpuzuje krtky a hlodavce

Karbid vápníku

odpuzuje krtky a hlodavce

Karbid vápníku se aplikuje do aktivních chodeb krtka. Po rozhrnutí krtince se přípravek umístí do chodby. Otvor se opatrně lehce zpět zahrne zeminou, tak aby se chodba nezničila. Pro urychlení efektu je možné pokropit vodou. Tento postup se opakujte každý den dokud krtka neodpudíte (neobjevují se nové krtince). Efekt by se měl dostavit již po třech dnech aplikace. Při styku s vlhkostí půdy se uvolňuje plyn, který zapáchá po česneku a má odpuzující účinek.

Odpuzovač krtků, přírodní repelent

Odpuzovač krtků

přírodní přípravek pro odpuzení krtků ze zahrady

Odpuzovač krtků z řady produktů Kouzlo přírody je určen k odehnání krtků ze zahrady. Díky jeho účinkům, tak chrání Váš pozemek proti krtincům. Základem přípravku je Margosa-Extrakt, která se zaměřuje na čichové ústrojí tohoto hmyzožravce. Zápach se postupně uvolňuje a šíří se do chodeb. Krtci zápach z tohoto prostředku nesnášejí a daří se je trvale odehnat. Odpuzovač krtků je vhodný na ochranu nezemědělské půdy, jako například okrasných trávníků, sportovních hřišť, atd.
Jedná se o růžové kuličky, které se vkládají do krtinců. Po rozhrnutí krtince se 1 kulička vsuneme do krtince a 1 kulička do chodbičky (2 kuličky na krtinec). Tento postup se opakuje, až do fáze, kdy již na zahradě nejsou žádní krtci. V této chvíli se již může přistoupit k ohraničení pozemku, tak aby se již krtek zpátky na vaši zahradu nevrátil. Kuličky se rozmístí ve vzdálenosti 1-2 metrů po celé délce zahradního plotu cca 15 cm do země.

přípravky proti drobným hlodavcům (Rodenticidy)

Upozornění: od 1. 3.2018 došlo k výrazné změně u volného prodeje rodenticidů.
Podle nařízení EU budou volně prodejné pouze výrobky s nižším obsahem účinné látky do 0,003% hmotnosti tj. do 3mg/kg (nyní mají prodávané rodenticidy obsah 0,005% aktivní účinné látky). Maximální hmotnost individuálního balení pro neprofesionální uživatele bude omezena u obilných zrn, měkkých návnad a granulí na 150g, u voskových bloků pak na 300g.

Škůdci ze skupiny hlodavců způsobují nejčastější škody. Deratizace - likvidace krys a jiných hlodavců (potkanů, myší, křečků) se provádí různými prostředky zejména v obytných prostorech. Deratizace se podle použitých prostředků dělí na mechanickou (užívající pasti na myši a podobné technické prostředky), chemickou (užívající jedy, nazývané rodenticidy), případně deratizaci dalšími metodami (rozšíření chorob mezi populaci hlodavců, eventuálně využití jejich přirozených nepřátel, např. koček).
K hubení hlodavců se požívají Rodenticidy jsou pesticidy určené, také se používá termín deratizace. Nejčastěji se používají chemické látky narušující srážlivost krve - antikoagulanty, např. warfarin, pindon. Druhou často užívanou skupinou látek jsou preparáty způsobující hyperkalcémii, tedy zvyšující hladinu vápenatých iontů v krvi, kam patří např. cholekalciferol (znám také jako vitamín D3) nebo ergokalciferol (znám také jako vitamín D2). Dále pak z anorganických látek Zn3P2 a organických (kumariny).

Archiv: Zrušené přípravky proti krtkům a drobným hlodavcům (již není v nabídce)


zrušené přípravky proti krtkům a drobným hlodavcům (Rodenticidy)

Liquid Gel Nor (gel)

rodencitidní přípravek k likvidaci krtků, hryzců, hrabošů

Liquid Gel Nor je velmi účinná nástraha ve formě gelu k likvidaci krtků, hryzců, hrabošů a jiných škůdců žijících v norách. Gel likviduje vždy, přilepí se na packy, ulpí na srsti, ocasu, a hlodavci se budou umývat a tak gel vždy sežerou. Gel je vlhký, velmi aromatický a voňavý s příchutí tutti frutti a láká tak hlodavce k sežrání. Pouze 2 gramy stačí na jednoho krtka. Krtka zahubí 7.-10. den po sežrání. Účinná látka Brodifenakum po požití snižuje srážlivost krve, zvyšuje propustnost cév a vyvolá vnitřní krvácení.
Použití: Vytlačte 3 cm gelu přímo do nor, děr, kolem děr, na stěny nor.
Upozornění: prodej přípravku byl od 1.1.2014 zrušen nařízením Evropské Unie.

Kumatox S (sypký)

modrý prášek k přípravě nástrah proti potkanům, krysám a myším

Jemný modrý prášek k přípravě nástrah proti potkanům, krysám a myším domácím na bázi Warfarinu. Výhodou této sypké varianty je možnost individuální přípravy potravy dle preferencí hlodavců v místě určení (oceňují např. potravinářské nebo zemědělské podniky, kdy se hlodavci orientují výhradně na jeden druh potravy).
Návod k použití:
Smíchejte 1 díl Kumatoxu s 8 díly vhodné návnady (vločky, šrot, mleté nebo drcené bílé pečivo, chléb, zeleninu, ovoce, škvarky, maso, ryby, uzeniny apod.). Pokud Kumatox k návnadě dobře nepřilne, přidejte 5 - 10% potravinářského oleje nebo ovocného sirupu a vše dobře promíchejte. Hotovou nástrahu pokládejte do míst výskytu hlodavců, do blízkosti jejich nor, cestiček apod., nejlépe do deratizačních krmítek.
Dávkování:
Pro myši: 1 - 3 hromádky o hmotnosti 25 - 100 g na 100 m2
Pro potkany a krysy: 1 - 5 hromádek o hmotnosti 100 - 500g na 100m2
Upozornění: prodej přípravku byl zrušen.

Kumatox G, hubení myší a dalších škůdců

Kumatox G

k hubení myší domácích a dalších škůdců

Kumatox G je hotová požerová nástraha v granulích, určená k hubení myší domácích a dalších škůdců v prostorách hospodářských a obytných objektů.
Návod k použití:
Nástrahy se pokládají na místa největšího výskytu hlodavců, do blízkosti jejich nor, obvyklých zdrojů potravy a vody a na cestičkách k nim. Peletky se kladou na nepropustné misky vhodně zakryté nebo nejlépe do deratizačních staniček tak, aby byl zamezen přístup jiným zvířatům a také aby nedošlo ke kontaminaci potravin a krmiv. Množství a hustota rozmístění nástrah se řídí podle četnosti hlodavců v daném objektu.
Dávkování:
Pro myši: 1 - 3 hromádky o hmotnosti 25 - 100 g na 100 m2
Pro potkany a krysy: 1 - 5 hromádek o hmotnosti 100 - 500g na 100m2
Nástrahy je třeba kontrolovat a doplňovat tak dlouho, pokud trvá odběr. Nespotřebované zbytky nástrah je nutné sklidit, uhynulá zvířata sbírat a zakopat na vyhrazeném místě.
Upozornění: prodej přípravku byl od 1.3.2018 zrušen nařízením Evropské Unie.

Ratimor, hubení myši domácí a černých i šedých potkanů

Ratimor (měkká návnada)

k hubení myši domácí a černých i šedých potkanů.

Ratimor je rodenticid ve formě měkké návnady s aktivní látkou bromadiolonem určený k hubení myši domácí a černých i šedých potkanů. Je vhodný k použití ve vnitřních i venkovních prostorách jako jsou např. spíže, kuchyně, prodejny a sklady s potravinami, okolí domů, chat. Má vysokou odolnost proti vlhkosti. Je vysoce účinný díky zpožděnému působení. Obsahuje Bitrex (hořké ochucovadlo pro necílové druhy), a látku BHT (mumifikátor), který způsobuje vysušení uhynulého hlodavce. Je doplněn atraktanty (kakao, vanilka, rostlinný olej), které svojí vůní lákají hlodavce.
Upozornění: prodej přípravku byl od 1.3.2018 zrušen nařízením Evropské Unie.

Norat ATG, hubení myší, potkanů, krys včetně hryzce vodního

Norat ATG (granule)

hubení všech druhů hlodavců (myší, potkanů, krys) včetně hryzce vodního

NORAT ATG granulovaná voskovaná požerová nástraha pro hubení potkanů, krys, myší domácích, hryzce vodního a dalších drobných hlodavců v uzavřených prostorách nebo v jejich těsné blízkosti, všude tam, kde jiné přípravky z důvodu zvýšené vlhkosti nelze použít. Úhyn nastává mezi 3.–10. dnem po přijetí letální dávky. Antikoagulant brodifacoum působ jednorázově a je účinný i na kmeny rezistentní k jiným rodenticidním látkám.
Způsob použití: Aplikace předpokládá použití jedových staniček (deratizačních staniček), které doplňujeme vždy za 8 - 10 dnů, a to tak dlouho, pokud trvá odběr.
Upozornění: prodej přípravku byl od 1.3.2018 zrušen nařízením Evropské Unie.

Podívejte se také na: