Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> výsev a množení


pomocné přípravky pro výsev a množení
Stimulátor AS-1

Stimulátor AS-1

práškový přípravek pro kvalitní zakoření řízků

přípravek který podporuje tvorbu kořenů na dřevitých a bylinných řízcích okrasných i užitkových rostlin.
Použití: Rostlinné řízky vložte spodní částí asi 1 až 2 cm hluboko do prášku. Ošetřené řízky položte šikmo do jamky a zeminu okolo utužte. Řízky nezapichujte, aby se stimulátor nesetřel.

Stimulax II

Stimulax II

kapalný přípravek pro kvalitní zakoření řízků

Stimulax II je určen pro kvalitní zakořenění a urychlenou tvorbu kořenové soustavy bylinných i dřevnatých řízků.
Použití: Spodní část přípraveného řízku (cca 2 cm) se zbaví listů a vloží na 12 hodin do roztoku Stimulaxu II (bez ředění). Poté řízky zasadíme do připraveného zahradního substrátu nebo písku. Řízky v krátké době vytvoří bohatý kořenový systém. Řízky a zeminu udržujeme neustále vlhké.

Stimulax III

Stimulax III

gelový stimulátor pro kvalitní zakoření řízků

Stimulax III je gelový stimulátor vhodný pro kvalitní zakořenění bylinných i dřevnatých řízků.
Použití: Spodní část řízku (2 - 3 cm) se zbaví listů a ponoří do stimulátoru a pomalu vyjme, aby na řízku zůstalo větší množství Stimulaxu. Poté řízky zasadíme do připraveného zahradního substrátu nebo písku. Při sázení dbáme, abychom Stimulax nasetřeli z řízků. Řízky v krátké době vytvoří bohatý kořenový systém. Řízky a zeminu udržujeme neustále vlhké.

Stimulátor pro výsev a mladé rostliny

Stimulátor pro výsev a mladé rostliny

pozitivní vliv na klíčení osiv a jejich růst

Přípravek obsahuje huminové látky, stimulátor růstu (auxin) a kyselinu giberelovou. Nenahrazuje běžné pravidelné hnojení. Má pozitivní vliv na klíčení osiv a jejich růst.
Aplikace na semena: Osivo umístíme na misku a rozprašovačem jej nastříkáme roztokem stimulátoru v ředění 1:100 asi 12-24 hodin před zasetím. V případě, že semena vyséváme přímo do substrátu, aplikujeme roztok stimulátoru v dostatečném množství přímo na osivo tak, aby okolní substrát byl dostatečně vlhký.
Aplikace na rostliny: Stimulátor můžeme aplikovat na všechny druhy rostlin postřikem na list. Nejčastěji se používá na mladé sazenice zeleniny (rajčata, papriky, okurky, cukety, dýně...) a na další zahradní a pokojové rostliny.

Stimulátor růstu Rosteto - s humátem

Stimulátor růstu Rosteto - s humátem

pomocný rostlinný přípravek pro lepší vyzrávání a násadu plodů

Růstový stimulátor lze aplikovat na rostliny buď postřikem na list nebo zálivkou.
Stimulátor růstu Rosteto urychluje zakořeňování a růst rostlin, zvyšuje násadu květů a zvyšuje množství a kvalitu plodů. Růstový stimulátor lze aplikovat na rostliny buď postřikem na list nebo zálivkou do půdy. Přípravek má vzhledem k obsahu huminových látek komplexní vliv na rostliny i půdu a tím je značně urychlován růst rostlin, zvyšuje se výnos a kvalita plodů. Rostlinný stimulátor lze aplikovat ke všem druhům pokojových rostlin, okrasných zahradních rostlin a všem druhům zeleniny.
Stimulační roztok připravíme smícháním 15 ml přípravku (objem víčka) s 1,5 l vody. Zálivku nebo postřik lze aplikovat 1 - 2x měsíčně v době vegetace (březen - říjen). K pokojovým rostlinám je přípravek možno aplikovat i v době vegetačního klidu a to 1x měsíčně. Připravený roztok před aplikací důkladně promícháme.
Pro přímé použití ke stimulaci osiv se připraví roztok s vodou v poměru 1:100. Připravený roztok aplikujeme přímo na vysévané osivo.

Lignohumát

Lignohumát

stimuluje zakořeňování a růst, působí pozitivně na průběh fotosyntézy

Lignohumát je pomocný, univerzální rostlinný přípravek. Obsahuje přírodní huminové a fulvové látky v ideálním poměru. Stimuluje bohaté nasazení květů a vysokou úrodu. Pomáhá lepšímu a rychlejšímu zakořeňování a efektivnějšímu příjmu živin z půdy. Je podporou přirozené odolnosti rostlin vůči chorobám a stresům.
Výhodou je univerzální použítí pro všechny rostliny po celou dobu vegetace. Používá se k moření semen a cibulí před výsadbou, namáčení kořenového systému rostlin před výsadbou. Při aplikaci do půdy zálivkou, jej lze kombinovat s minerálními či organickými hnojivy. Při aplikaci na list během vegetace jej lze kombinovat s výživou, doplňkovou výživou či fungicidy. Obvyklé ředění 20ml/10l vody (1/3 víčka). Při moření či máčení semen je dávka 50ml/10l vody.

Podívejte se také na: