Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

Potřeby pro orchideje a bromélie


pro orchideje a bromélie
Substrát pro orchideje a bromélie

Substrát pro orchideje a bromélie

pro přesazování a pěstování všech druhů orchidejí

Jedná se o speciální substrát určený pro přesazování a pěstování všech druhů orchidejí. Složení substrátu je vyvinuto přesně podle potřeb orchidejí, které vyžadují vysoký obsah vzduchu v kořenové zóně. Skládá se z kvalitní piniové kůry a vláknitého rašeliníku (Sphagnum).
Použití:
Substrát pro orchideje je určen pro sázení a přesazování orchidejí a je obohacen o potřebné startovací živiny, hodnota pH je upravena vápencem. S následným hnojením rostlin tedy začínáme až po 6-ti týdnech po přesazení. U přesazované rostliny opatrně oklepeme původní substrát a odstraníme poškozené kořeny. Následně rostlinu obsypeme novým substrátem tak, aby byla dobře ukotvená. Přesazenou orchidej dostatečně zalijeme (měkkou a odstátou) vodou, aby substrát zůstával vlhký. Rostliny přesazujeme vždy 1x za rok, nejlépe na jaře.

Výživa listová pro orchideje a bromélie, sprej

Výživa listová pro orchideje a bromélie, sprej

k přímé aplikaci na list, obsahuje hnojivo a stopové prvky.

Listová výživa pro orchideje a bromélie je určena k přímé aplikaci na list. Tento způsob přináší velkou výhodu v urychleném přísunu živin přímo do všech částí rostlin a v maximálním využití jednotlivých prvků. Z toho důvodu je koncentrace roztoku nižší, než je tomu u kořenové výživy prováděné zálivkou. Vedle hlavních živin obsahuje hnojivo v optimálním poměru i dva stopové prvky (Fe a Mn), které jsou důležité pro vybarvení listů.

Použití:
Listovou výživu aplikujte v průběhu vegetace 1x týdně. Aplikace hnojiva přes list je doplňkový způsob výživy rostlin, podstatné množství živin je nutné dodat hnojivou zálivkou v období březen - říjen.

Dávkování:
Aplikovat takové množství, aby byly pokryty listy rostliny do skanutí.

Profík na orchideje, suspenzní hnojivo na bromélie a orchideje

Profík na orchideje

profesionálni organické suspenzní kapalné hnojivo na orchideje a bromélie

Profík na orchideje je profesionálni organické suspenzní hnojivo na orchideje a bromélie, které splňuje nejvyšší nároky na výživu příslušných rostlin. Kromě hlavních živin hnojivo obsahuje výtažky z hnědých řas, aminokyseliny a peptidy. Hnědé řasy stimulují příjem a využití živin, obsahují stopové prvky, zlepšují tvorbu kořenů a listů, ovlivňují odolnost proti stresu a zvýrazňují vybarvení květů. Aminokyseliny přispívají k rychlému růstu, jsou snadno přijímány listy a kořeny. Peptidy jsou komplexy bílkovin, které přispívají k celkovému posílení rostliny. Forma suspenze zajišťuje větší koncentraci, vyšší vydatnost a snažší uvolňování živin.
Použití: Hnojivo na orchideje a bromélie aplikujeme na povrch zeminy zálivkou nebo postřikem na list. Před použitím obsah láhve důkladně protřepeme.

Kapka, hnojivo na orchideje a bromélie

Kapka na orchideje a bromélie

hnojivo na orchideje a bromélie

Kapka na orchideje a bromélie je tradiční, rychle účinkující a snadno aplikovatelné NPK hnojivo na orchideje a bromélie. Vyvážený poměr živin obsažených v hnojivu podporuje zdravý vývoj rostlin a zároveň přispívá k bohatému nasazení poupat, k tvorbě listové zeleně zvýrazňující kresbu listů a bohaté násadě plodů.
Složení: kapalné NPK hnojivo 3,6% N + 3,6% P2O5 + 3,6% K2O
Použití: Hnojivo Kapka se aplikuji na povrch půdy zálivkou. Roztok se připravuje smícháním hnojiva s vodou. Dávkování a interval hnojení je vždy uveden na obalu.

Cocochips, kokosové kousky

Cocochips, kokosové kousky

organický kokosový substrát pro pěstování orchidejí

Přírodní, organický, kokosový substrát s hrubou strukturou pro pěstování orchidejí, bromélií a dalších epifytických rostlin. Má mimořádnou schopnost zadržovat vodu a rostliny v tomto substrátu velmi prospívají. Po napití má obsah cca 10 l. Hodnota pH 5,0 - 7,0.

Použití:
1. Briketu vložte do nádoby o obsahu větším než 10 litrů
2. Přilijte 10 litrů měkké (nejlépe dešťové) vody a za občasného promíchání nechte máčet 24 hodin.
3. Máčení je důležité pro vyplavení zbytkových solí a je doporučeno postup 3-4 krát opakovat.