Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

přípravky na hubení slimáků, plžů (moluskocidy)


Slimáci, plzáci, plži patří mezi největší škůdce, kteří si pochutnávají na zelenině a okrasných rostlinách ve vaší zahradě. Zůstává po nich typická slizká stopa a okousané rostliny. Nejčastěji se vyskytují ve večerních a nočních hodinách na vlhčích a stinných místech. V našem obchodě můžete zakoupit přípravky na hubení slimáků (moluskocidy), které zbaví vaši zahradu od těchto nepříjemných škůdců.


přípravky na slimáky, plže (moluskocidy)
Desimo Duo - ochrana jahodníku, okrasných rostlin a zeleniny 
           proti slimákům

Desimo Duo

granulovaná návnada k ochraně jahodníku, okrasných rostlin a zeleniny proti slimákům

Desimo Duo je přípravek atraktivní pro slimáky, kteří jej přijímají jako potravu. Účinná látka na ně působí jako kontaktní a požerový jed, po jehož příjmu dojde k nadměrnému vytváření slizu a následněk úhynu.
Přípravek aplikujte při počátku výskytu slimáků. Maximální počet aplikací k jedné plodině je 3x při dodržení 14 denního intervalu. Přípravek se aplikuje rovnoměrným rozhozem na půdu mezi rostliny (neaplikovat přímo na rostliny zejména na zeleninu a jahody). Vlhčí podmínky zlepšují účinnost, protože slimáci jsou aktivní, proto je vhodná doba rozhozu večer. I když je přípravek odolný vlhkosti a menší srážky ho neznehodnotí, nedoporučuje se provádět aplikaci před očekávaným deštěm. Před ošetřením okrasných rostlin ověřte citlivost na menším počtu rostlin/menší ploše.
Obsahuje BITREX (zabraňuje náhodnému požití necílovými druhy jako jsou domácí mazlíčci anebo děti) a LORE (působí jako repelent a zabrání náhodnému požití psy a kočkami).

Granulax proti slimákům - přípravek proti slimákům

Granulax proti slimákům

granulovaný přípravek proti slimákům

Granulax je moluskocid ve formě granulí, které jsou pro slimáky maximálně chutné a lákavé. Granule jsou pro slimáky atraktivnější než salát nebo jahody. Díky tomu slimáci vyhledají granule velmi rychle a dochází tak k velmi rychlé a zároveň řízené likvidaci slimáků. Granulax je možné použít v záhonech jahodníků, salátů, zeleniny nebo okrasných rostlin.
Granule jsou velmi odolné dešti, nerozpouštějí se. Vydrží tak na záhonu po dlouhou dobu (než je sežere slimák). Granule obsahují hořkou látku Bitrex, zabraňující náhodnému požití a také přírodní repelentní látku Lore, zabraňující požití psy.
Aplikace přípravku: rozsypem mezi rostliny s velmi nízkým dávkováním (jen 70 g / 100 m2).

přípravky na slimáky, plže (šetrné k přírodě, BIO, přírodní)
Ferramol - přírodní přípravek na hubení slimáků (Neudorff)

Ferramol (Neudorff)

přírodní přípravek na hubení slimáků

Neudorff Ferramol funguje na přírodní bázi. Přírodní účinná látka je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje v přírodě. Slimáci se po požití granulí stáhnou s pocitem nasycení do svých skrýší, kde hynou. Nedochází tak k nadměrné tvorbě slizu a povrch záhonů zůstává čistý. Granule jsou dešti odolné. Při dešti nabobtnají a jsou pro slimáky ještě atraktivnější, po vyschnutí se vrátí do původní velikosti. Ferramol rovnoměrně plošně rozhodíme na chráněnou plochu. Pokud granule mizí, pravidelně je dosypáváme. Ferramol se smí používat i na zahradě kde volně běhají psi a kočky. Při náhodném požití jim nijak neublíží. Pokud zbydou v půdě nějaké granule ničemu to nevadí. Časem se rozloží na železo a fosfor a poslouží v zemi jako hnojivo.

Bio Plantella Gel - mechanická ochrana proti slimákům a plžům 
           na přírodní bázi

Bio Plantella Gel

mechanická ochrana proti slimákům a plžům na přírodní bázi

Bio Plantella Gel představuje speciální gel, který se aplikuje okolo rostlin na zeminu nebo jakýkoliv jiný povrch. Gel lze nanášet rovněž na svislé povrchy. Aplikovaný gel představuje fyzickou bariéru mezi rostlinami a slimáky. Pro slimáky je tato bariéra nepřekonatelná. S 1 litrovým balením gelu můžete vytvořit až 50 m dlouhou cestičku gelu. Je potřeba vždy vytvořit uzavřený kruh okolo rostliny. Jedná se o netoxické řešení. Je odolný vůči dešti a na přírodní bázi.
Složení gelu: chlorid sodný a škrob.

Vlhké počasí vytváří výborné podmínky pro rozmnožování a přežívání slimáků. Jejich tělo se asi z 85 % skládá z vody, slimáci mají také vytvořenu účinnou ochranu před vypařováním. Za suchého počasí a vysokých teplot jsou méně aktivní a zalézají. Jeden plž může naklást až 500 vajíček. Slimáci se zdržují převážně v dutinách půd, a proto nemohou být přímo zasaženy na rostlině aplikací ochranných prostředků, jako např. mšice na listu.
Moluskocidy, přípravky na hubení měkkýšů ve formě granulí. Aplikují se rozhozem okolo záhonů, mezi řádky zeleniny, ovoce, květin, okolo cestiček apod. Návnada se nesmí dostat do kontaktu s rostlinami.