Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

Přípravky proti mravencům


přípravky na mravence
Substral na mravence, granulát na hubení mravenců

Substral na mravence

granulát na hubení mravenců

Substral granulovaný přípravek k hubení mravenců aplikovatelný buď jako požerová návnada nebo jako tekutý roztok. Je určen k zásypu nebo zalití mravenčích stezek v domě, na terasách nebo balkónech nebo na chodnících kolem domu. Působí rychle a účinně. Má dlouhodobý efekt. Ničí i hnízda.

Bayer Garden, Granulovaná nástraha proti mravencům

Bayer Garden - granulovaná nástraha proti mravencům

granulovaná nástraha proti mravencům

Bayer Garden - granulovaná nástraha proti mravencům je určena k hubení mravence černého, ale i dalších druhů mravenců v domech, bytech, na chatách, rodinných domech a jejich okolí. Je přijímána jako potrava (obsahuje atraktant cukr) a rovněž odnášena do hnízd jako potrava pro ostatní členy kolonie. Hnízdo je zničeno za 7-14 dnů po aplikaci. Sáček postačí na vyhubení až 13 hnízd.

Biotoll proti mravencům, prášek

Biotoll proti mravencům - prášek

kontaktní ekologický insekticid k hubení mravenců

Biotoll proti mravencům - prášek je insekticid ve formě jemného bílého prášku, který účinně likviduje mravence (ale např. i mouchy, rybenky) a zároveň před nimi dlouhodobě chrání prostory. Jedná se o kontaktní insekticid. Hmyz nemusí prášek sníst stačí, aby přes něj přelezl. Je vysoce účinný také v potrubí, protože se zachytí na vertikálních površích.

Biotoll proti mravencům, sprej

Biotoll proti mravencům - sprej

kontaktní ekologický insekticid k hubení mravenců

Biotoll proti mravencům - sprej je kontaktní insekticid, který účinně likviduje mravence a prostory před nimi dlouhodobě chrání. Jedná se o účinnou ochranu na základě mikrokapslí a na vodní bázi pro bezproblémové použití např. na stěnách, zdech (nezanechává skvrny).

Faracid proti mravencům, sprej

Faracid ekologický proti mravencům - sprej

postřikový insekticid proti mravencům – faraonům

Faracid je speciální tekutý prostředek (v rozprašovači) na hubení mravenců-faraonů, Zpožděný účinek umožňuje návrat mravencům do jejich hnízda a další kontaminaci ostatních mravenců.

Formitox, insekticidní prostředek k hubení mravencům a jinému hmyzu

Formitox, Avion

insekticidní návnadový prostředek k hubení mravencům a jinému hmyzu

Formitox je insekticidní nástraha k hubení mravenců pronikajících z venku budov, rybenek, švábů, rusa domácího a mouchy domácí ve formě zelených, ve vodě rozpustných krystalků. Formitox lze používat ve formě krystalků, které nasypeme na podložky z papíru, plastů nebo skla a položíme na místa výskytu hmyzu. Formitox lze rozpustit ve vodě, nalít do mělkých misek z plastu nebo skla a umístit na místa výskytu hmyzu. V obou případech hmyz nástrahu pozře a po kratší době hyne.

Biolit Plus, sprej proti mravencům

Biolit Plus

sprej na hubení mravenců a jiného lezoucího hmyzu v domácnostech

Biolit plus proti mravencům je vysoce účinný a trvanlivý povrchový sprej na hubení mravenců a jiného lezoucího hmyzu v domácnostech. Byl speciálně vyvinutý pro hubení běžně se vyskytujících mravenců v domácnosti. Účinnost přípravku po zaschnutí zůstane zachována až 8 týdnů, pokud není povrch omyt, otřen nebo vystaven přímému slunečnímu svitu. Dobu účinnosti snižuje také pórovitost ošetřovaného povrchu. Výrobek je doplněn trubičkou, která je vhodná pro aplikaci na obtížně přístupná místa.

přípravky na mravence (šetrné k přírodě, BIO, přírodní)
Loxiran S - insekticidní přípravek k hubení mravenců

Loxiran S, Neudorff

přírodní přípravek k hubení mravenců z květů kopretiny růžové

Loxiran S je insekticidní přípravek k hubení mravenců na cestách a jiných zpevněných nebo vydlážděných plochách, terasách apod. Účinnou látkou je kombinace rostlinných olejů s přírodním pyrethrinem z květů kopretiny růžové. Používá se buď jako posyp nebo jako postřik.

Bioformatox Plus, biologický přípravek k hubení mravencům

Bioformatox Plus

biologický přípravek bez nebezpečných látek k hubení mravencům

Bioformatox Plus spolehlivě a bleskově ničí mravence biologicky šetrným způsobem. Přípravek je složen výhradně z potravinářských surovin. Přípravek musí mravence smočit, proto vydatně kropíme či zaléváme místa velkého soustředění škůdců - nejlépe jejich hnízda, neboť tak je zasažena celá kolonie včetně královny, larev a vajíček. Zásah doporučujeme po 2 až 3 dnech opakovat. Zálivku (postřik) používáme v 2 až 5 % koncentraci s přídavkem asi 10 kapek smáčedla - např. Jaru.

Mravenci jsou hmyz žijící v koloniích ve zbudovaných hnízdech - mraveništích. Kolonie mravenců může zpočátku čítat jen pár jedinců, ale může dosahovat také několika miliónů jedinců. Pro svůj sociální způsob života a specializaci jsou jednou z neúspěšnějších skupin hmyzu v živočišné říši a jsou v mimořádném zájmu vědců. Mravenci jsou hmyz s proměnou dokonalou. Z vajíčka se líhnou larvy, které se po určité době zakuklí a z kukly se vylíhne dospělý jedinec. Nejvíce jim vyhovuje teplé, vlhké prostředí. Kvůli chladu jsou hnízda často zakládána pod kameny, protože ty se na slunci rychle ohřívají. Klasická kupovitá mraveniště mají jižní svah mnohem mírnější, aby hnízdo co nejvíce tepla pohlcovalo a co nejméně ztrácelo. Jinak si Mravenci budují hnízda také pod zemí, v dutinách stromů, někteří dokonce mezi listy stromů.
Mravenci často žijí v pozitivní symbióze s celou řadou živočišných i rostlinných druhů. Známá je spolupráce s mšicemi, které mravenci chrání před nepřáteli nebo je přenášejí na vyhlédnutý strom a následně se živí jejich výměšky. Podobně spolupracují i s některými červci či larvami motýlů.
Nejčastějším a nejobtížnějším mravencem je v České republice mravenec faraón (Monomorium pharaonis L.). Přenáší choroby a je obvykle všudypřítomný. Také zahrádkáři nevidí mravence příliš rádi, neboť mravenci jsou ochránci mšic, které schraňují jak pod zemí tak na ovocných stromech. Není neobvyklé spatřit některé rostliny obestavěny hliněnými stavbičkami, ve kterých mravenci ukrývají své mšice. Jako ochranu před mravenci potírají zahrádkáři kmeny ovocných stromů lepem a vytvářejí tak ochranné lepové pásy.